Osmaniye Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Osmaniye tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Osmaniye ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Osmaniye tanıtım sayfası.
 
 
Osmaniye Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Yeni bir keşif yolculuğuna çıkmak için farklı bir şehir arıyorsanız eğer, sizleri Osmaniye'nin doğal güzelliklerine, zengin mutfağına ve gezilecek tarihi mekanlarına davet ediyoruz.

Osmaniye gezilecek yerler tarihi mekanlar listenizi kolaylıkla hazırlamanız için sizlere şehrin eğlenceli yolculuk noktalarından biraz bahsedeceğiz.

Eğer Osmaniye'de uzun süre kalmayı planlıyorsanız, şehrin tüm ilçelerini gezmenizi öneririz. Çünkü her ilçe farklı bir güzellik ve tarihi kalıntı sunuyor.

Kadirli ilçesi ilk durağınız olabilir. Şehrin en büyük ilçesi olan Kadirli'deki Tırmıl Höyüğü ilk ziyaret edeceğiniz yerler arasında mutlaka olmalı. Tırmıl Höyüğü, şehrin eski yaşantısını gözler önüne seren kalıntılara sahiptir. Yine Kadirli ilçesindeki Alacami gezi yerlerinize mutlaka dahil olmalı. Cami Bizans, Roma ve Türk dönemlerinin izlerini günümüze taşıyan nadir yapılardan biridir.

Gelelim Düziçi ilçesine… Düziçi'nde gezip görmeniz gereken üç kale var. Haruniye Kalesi, Saman Kalesi ve Kurtlar Kalesi… Osmaniye'ye 32 kilometre uzaklıkta olan Düziçi, kaleleriyle görülmesi gereken bölgelerdendir.

Osmaniye gezilecek yerler tarihi mekanlar listenize Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi'ni ekleyerek, bir Neo-Hitit bölgesini kalıntılarıyla birlikte ziyaret etme fırsatını yakalayabilirsiniz. Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi, Kadirli'ye 22 kilometre, Osmaniye'ye ise 30 kilometre uzaklıktadır.

Osmaniye gezinizde tarihin birçok döneminden günümüze kadar gelen kalıntıların arasında keyifli bir yolculuk yapmak için Osmaniye otellerinde kendinize yer ayırın. Osmaniye sizlere çok farklı keşif noktaları sunacak.

 
 
 

Osmaniye Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Siz de Osmaniye için bir öneri ekleyin
Karatepe Aslantaş Milli Parkı
Karatepe Aslantaş Milli Parkı
Akdeniz'in benzersiz manzaralarından birini sunan ve tabiatının her köşesinde farklı güzelliklere sahip olan Karatepe Aslantaş Milli Parkı, Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yer almaktadır. Milli park ilçeye 22 kilometrelik bir mesafedeki Kızyusuflu [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 4 Kasım 2013, Pazartesi - Yorum Sayısı : 0
Maksutoğlu Yaylası
Maksutoğlu Yaylası
Akdeniz'in en güzel yaylaları arasındaki Maksutoğlu Yaylası, Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bulunur. Osmaniye'de keyifli bir gezi programı planlıyorsanız, o halde sizlere Maksutoğlu Yaylası'nın benzersiz havasında vakit geçirmenizi öneririz. Maksutoğlu Yaylası, genellikle [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 19 Nisan 2013, Cuma - Yorum Sayısı : 1
Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi
Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi
Karatepe Aslantaş Açık Hava Antik Kenti, bir Neo-Hitit bölgesidir ve içinde birçok önemli kalıntı bulunmaktadır. Fenike ve Hitit yazıları olan tabletler ve rölyefleri sergilenmektedir ve bir açık hava müzesi özelliğini [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 30 Mayıs 2012, Çarsamba - Yorum Sayısı : 0
 
 
Gezgin Yorumları
 
Pek fazla yer yokmuş.
serda4r l 7 Mayıs 2014, Çarsamba 21:25 l  
 
 
Peki Osmaniye hakkında sen neler düşünüyorsun?

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Yeşillikler içerisinde doğa ile başbaşa keyifli bir tatil için Ayder Yaylası Otelleri sayfasını inceleyin.

Alternatif bir tatil için gezginlerin Kabak Koyu hakkındaki görüşlerini okuyabilir, kendi görüşünüzü paylaşabilirsiniz.

İstanbul'dan Alaçatı ne kadar uzaklıkta? İstanbul Alaçatı Arası Kaç Kilometre? sayfamızı inceleyin, hem mesafe hem de yol tarifi hakkında bilginiz olsun.

Seyahat Tüyoları